Szamba betonowe jedno czy dwukomorowe

Kwiecień 6, 2016  

Szambo jednokomorowe

Szamba betonowe jednokomorowe przeznaczone są głównie na przydomowy zbiornik na ścieki, zbiornik na deszczówkę, studnie wodomierzowe lub też zbiornik na gnojownicę. Szamba betonowe Radom najczęściej przykryte są one płytą żelbetonową. Szambo jednokomorowe jest szczelne. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele pojemności szamb jednokomorowych. Objętości wahają się od 4 000 L do 10 000 L. Szambo jednokomorowe trzeba dużo częściej opróżniać niż szambo dwukomorowe.

Szambo dwukomorowe

Ten model szamba składa się z dwóch połączonych skorup. Szamba betonowe Radom są odpowiednio zaizolowane oraz wykonane z solidnych materiałów prszamba betonowe Radom kranzy użyciu najnowszych technologi co sprawia, że szamba są szczelne i trwałe. W przypadku szamb dwukomorowych w jednej komorze zbierają się ścieki osadowe a w drugiej płynne. Szambo betonowe dwukomorowe w dłużej perspektywie czasu staje się bardziej ekonomiczne od swoich konkurentów. Ponieważ jest większe nie trzeba go tak często wypróżniać. Dodatkowo na rynku dostępna jest dobrej jakości chemia, która powoduje że duża część osadowa przerabiana jest na stałą. Szambo betonowe dwukomorowe świetnie się sprawdza przy domach. Dzięki zastosowaniu technologi przelewowej tworzy ona jakiś rodzaj oczyszczalni ścieków. Dodatkowym atutem może okazać się, że takie szamba betonowe Radom mogą być przerobione na przydomową oczyszczalnię ścieków. Pojemności szamb dwukomorowych wahają się pomiędzy 7 000 L – 20 000 L.

Decyzja jakie szamba betonowe Radom są najlepsze?

Decyzja musi zależeć od tego czego potrzebujemy. Jeśli mamy gliniaste podłoże najlepiej zainwestować w szamba betonowe Radom, ponieważ będą one służyć przez długie lata. Dzięki wykorzystanej technologii przy tworzeniu betonu są one najlepszym rozwiązaniem dla domowych ścieków. Dodatkowo szamba betonowe są odporne na wody gruntowe dzięki temu nie przemieszczają się pod ich wpływem ani odkształcają. Szamba betonowe są solidne i trwałe. Gwarantują spokój ze ściekami na bardzo wiele lat. Pojemność szamba zależy od ilości dostarczanych ścieków. Jeśli mamy wielu domowników warto zainwestować w większe szambo. Jeśli mamy jedno bądź kilku osobowe gospodarstwo można inwestować w szambo jednokomorowe. Jednak zawsze lepiej wybrać większy zbiornik, będzie to udogodnienie bo nie trzeba będzie go tak często opróżniać.