Szamba betonowe jedyny wybór

Sierpień 30, 2016  

Szamba betonowe to najlepszy wybór.

Szamba betonowe to nieskomplikowane urządzenia i to zarówno pod względem budowy jak i działania. Szambo betonowe to zbiornik montowany pod powierzchnią ziemi, połączony z powierzchnią za pomocą włazu wykonanego z żeliwa, mający otwór gdzie, rurami doprowadzane są nieczystości. Rozmiar szamba betonowego musi być dopasowana do ilości zużywanej wody na każdego mieszkańca domu. Umieszczenie szamba betonowego, musi być zgodne z przepisami. Pokrywa szamba oraz wywiewka powinny znajdować się w odległości 5 metrów od okien i drzwi wejściowych, 2 metry od granicy działki oraz 15 metrów od studni. Przy planowaniu usytuowania szamba trzeba również zadbać o możliwość jego opróżniania, a konkretnie – zapewnić drogę dojazdu dla wozu asenizacyjnego lub wyprowadzić rurę kanalizacyjną do granicy działki.

Szambo betonowe jest najbardziej popularne na rynku.

Szamba betonowe produkowane przez fabryki specjalizujące się w tej konkretnej dziedzinie, są wykonane z wysokiej jakości elementów betonowych i żelbetonowych, dzięki odpowiedniemu zaimpregnowaniu są bardziej odporne na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Bardzo istotne jest, aby od firmy u której zakupiliśmy zbiornik na szambo otrzymać certyfikat szczelności. Jest on przydatny przy odbiorze budowlanym. Produkcja szamba powinna być zgodna z wyznaczonymi normami bezpieczeństwa. Powinniśmy nabywać takie szamba betonowe, które posiadają Aprobatę Techniczną Instytutu Ochrony Środowiska.

Zazwyczaj montuje się szamba betonowe, które można zakupić jako gotowy produkt. Szamba te są łatwe w montażu, jednakże trzeba upewnić się czy do wyznaczonego miejsca dotrze dźwig – w przypadku gdy zdecydujemy się na zakup gotowego szamba. Najczęściej spotykaną formą szamb betonowych są zbiorniki jednokomorowe, dwukomorowe lub wielokomorowe.

Szamba betonowe bez większych obaw, możemy stosować na działkach o wysokim poziomie wód gruntowych. Rozmiar jaki mają szamba betonowe zapewnia dobre osadzenie w gruncie w odróżnieniu od zbiorników z tworzywa sztucznego. Jego odporność na nacisk jest dobrą inwestycją w kontekście planowanej budowy podjazdu do garażu lub miejsca parkingowe nad nim. Jest również najczęściej wybierany z uwagi na cenę oraz szeroką ofertę rynkową.

szamba betonowe