Szamba betonowe – porównujemy z konkurencją

Sierpień 23, 2016  

Rynek zbiorników na ścieki komunalne

W dzisiejszych czasach osoby decydują się się na zamieszkanie pod miastem. Popularne staje się posiadanie domu z ogródkiem niżeli apartamentu  w wieżowcu. Wybudowanie domu jest powiązana z  kilkoma etapami. Coraz większym powodzeniem cieszą się działki poza terenem miast. Powinno się posiadać wiedzę na temat, że większość gmin nie ma pełnego systemu kanalizacji. Właśnie dlatego każdy kto aktualnie buduje dom musi wybrać zbiornik na ścieki komunalne. W bieżącej chwili na rynku jest kilka możliwości. Najczęściej wybierane zbiorniki na ścieki to szamba betonowe i ze sztucznego tworzywa oraz przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Wszyscy muszą dokonać tego wyboru. Artykuł ten pokazuje wszystkie najpopularniejsze rozwiązania.

Zbiorniki z tworzywa sztucznego

Robione są nierzadko z poliestrów i są zbrojone włóknem szklanym. Te materiały odpowiadają za 100 % szczelność zbiornika. Takie szamba są uważane za ekologiczne. Zbiorniki z tworzywa sztucznego mają nieszkodliwy wpływ na środowisko. Pierwszym plusem tych zbiorników jest ekologiczność. Te zbiorniki są bardzo lekkie. Umożliwia to zorganizowanie samodzielnego transportu i montażu. Niestety lekkość zbiornika uniemożliwia ich instalowanie na niektórych terenach.

Szamba z tworzywa sztucznego nie będą pracować zgodnie ze swoimi możliwościami na działkach podmokłych. Musimy wspomnieć o tym, że zbiorniki poliestronowe nie są wytrzymałe na obciążenia. Takich zbiorników nie wolno montować pod podjazdem dla samochodów. Niewłaściwie zamontowane zbiorniki sprawiają liczne problemy właścicielom: pękają, zmieniają położenie. Dla osób zainteresowanych ceny tego typu zbiorników wahają się pomiędzy 1 700 zł a 7 000 zł.

Szamba betonowe

Szamba betonowe są bardzo popularnymi zbiornikami na ścieki komunalne. Te zbiorniki najczęściej robione są z żelbetonu typu B-25. Producenci szamb betonowych unowocześniają system produkcyjny, w celu uzyskania produktu najwyższej jakości. Uznanym rozwiązaniem jest dodawanie zagranicznej chemii budowlanej, ma to za zadanie związać pory betonu. Nadprogramowo szamba betonowe pokrywane są kilkukrotnie warstwą izolacyjną izolbet. Z tego powodu szamba betonowe są stuprocentowo szczelne, co powoduje że są ekologiczne.

szamba betonoweSzamba betonowe w odróżnieniu od szamb plastikowych charakteryzują się masywnością. Dlatego można je instalować wszędzie. Ciężar pozwana na to, że szamba osadzają się solidnie w gruncie daje to gwarancję, że zbiornik nie zmieni położenia. Warto wiedzieć, że szamba betonowe jako jedyne można lokować pod podjazdem dla samochodów. Szamba betonowe są bardzo wytrzymałe. Szamba betonowe nie kruszą się ani nie pękają. Gdy zainwestuje się taki zbiornik od profesjonalnego producenta nie ma co się martwić przed dekady. Ceny zaczynają się od około 900 zł za szambo o pojemności 4 000 L do około 4 000 zł za szambo o pojemności 20 000L. Jak widać szamba betonowe są tańsze od plastikowych.

Przydomowe oczyszczalnie

Ekologiczne oczyszczalnie ścieków zostały stworzone w trosce o dobro środowiska naturalnego. Jest to nowość na rynku. Dzięki niej przede wszystkim można się cieszyć oczyszczoną wodą, którą można wykorzystać na wiele sposobów. Dzięki wodzie z odzysku można podlewać za darmo ogród, co wygeneruje nie małe oszczędności. Przejdziemy teraz do wad tego rozwiązania. Przy tego typu zbiornikach trzeba koniecznie wykorzystywać w domu tylko ekologiczną chemię gospodarczą. Jest to konieczne, żeby nie zabić żywych bakterii wewnątrz zbiornika. Gdy nie będzie stosowana taka specjalistyczna chemia może nawet dojść do uszkodzenia flory bakteryjnej. Powoduje to nawet konieczność wymiany zbiornika na nowy. Ceny wahają się od 6 000 zł do nawet 20 000 zł.