Szamba betonowe – solidne rozwiązanie

Marzec 29, 2016  

Szamba betonowe konin pewnym rozwiązanie,

Zastanawiając się nad wyborem odprowadzania nieczystości z gospodarstwa domowego, nie mając możliwości podłączenia się do kanalizacji, pamiętajmy, że szamba betonowe Konin to pewne rozwiązanie.

Parametry techniczne

Przeważnie kupujemy gotowe szamba betonowe, które produkowane są z betonu wysokiej klasy z dodatkiem odpowiedniej chemii budowlanej. Pierwszym etapem jest odpowiednie wykonanie szamba betonowe koninodlewu betonowego oraz zastosowanie odpowiednich preparatów, które zasklepią pory oraz wykonanie odprężenie materiału, które powstaje po wykonaniu odlewu. Drugim etapem natomiast jest zastosowanie podwójnej warstwy izolacji gwarantującej stuprocentową pewność odnośnie szczelności zbiornika. Od góry szamba betonowe przykrywane są specjalną płytą żelbetową. Powierzchnie zewnętrzne zbiornika również należy odpowiednio zaizolować, aby zmniejszyć ryzyko wsiąkania wody gruntowej do szamba.

Ważne jest aby kupować zbiorniki tylko z aprobata techniczną Instytutu Ochrony Środowiska, każdy kto produkuje szamba betonowe musi posiadać i nam udostępnić atest higieniczny, projekt techniczno-budowlany oraz krajowa deklaracje zgodności.

Którego wykonawce wybrać?

Decyzja o wyborze wykonawcy szamba betonowego jest trudnym wyborem. Istnieje bowiem wiele firm chwalących się swoimi osiągnięciami, zachęcających dobrymi cenami jednak wybierając odpowiedniego producenta powinniśmy się sugerować doświadczeniem wykonawcy i najlepiej opierać się na opiniach osób, które używają szamba betonowe.

Producent dostarcza szamba betonowe Konin jako gotowe produkty do zamontowania. Do montażu takiego szamba niezbędny jest ciężki sprzęt – dźwig i ciężarówka, odpowiedni producent posiada taki sprzęt.

Czasem ludzie decydują się na zakup zbiornika z tworzywa sztucznego, które są przede wszystkim lżejsze od betonowych, odporne na korozję chemiczną, ale mniej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, nacisk i wypór wód gruntowych.

Podjęcie decyzji

Szamba betonowe Konin kupowane są najczęściej z racji na cenę, ponieważ są najtańszym rozwiązaniem, ale również charakteryzują się wytrzymałością na duże obciążenia – zarówno wywołane naciskiem, jak i wyporem wód gruntowych.

Zbiorniki na ścieki dostępne są w różnych rozmiarach i pojemnościach. Musimy dobrać zbiornik odpowiedni dla siebie, biorąc pod uwagę ilość domowników. Najlepiej doradzić się u producenta, mają oni najlepsze doświadczenie w tej kwestii. Sprzedawcy szamb betonowych przez lata zdobywają doświadczenie i najlepiej wiedzą jaki zbiornik gdzie się sprawdzi.