Szamba betonowe kontra ekologiczne oczyszczalnie

Wrzesień 28, 2016  

Co należy wiedzieć o przydomowej oczyszczalni ścieków.

Na terenie Europy można zobaczyć coraz więcej obywateli dbających o faunę i florę. Właśnie dlatego w pielęgnacji o przyrodę inżynierowie stworzyli ekologiczne oczyszczalnie. W Unii Europejskiej posiadają rzesze właścicieli. Wszelako  pomimo tego istotny procent obywateli kupuje jednak szamba betonowe. Tym tekstem wskażemy wszystkie właściwości przydomowej oczyszczalni ścieków. Ponad to zrobimy porównania z największym konkurentem czyli szambem betonowym.

Cena

Dla bardzo dużej ilości osób jest to nadrzędny czynnik, który decyduje o wyborze zbiornika na nieczystości. Polacy niestety w stosunku do krajów zachodnich zarabiają bardzo dużo mniej. Przydomowe oczyszczalnie ścieków kosztują ponad 4 000 zł. Jest to bez kontestowania dużo wyższa cena niż za szamba betonowe, ponieważ ich  ceny zaczynają się około 900 zł. Do kosztów końcowych koniecznie należy doliczyć specjalistyczny transport i montaż. Nadobowiązkowo należałoby liczyć się z zakupem separatorów tłuszczów i innych przydatnych elementów wyposażenia.

Sposób działania

Przydomowa oczyszczalnia ścieków bez podważania jest rzetelna i eko. Umożliwia ona odzyskać w różnorodnym stopniu czystą wodę. Poziom czystości wody zależy od przedsiębiorstwa które wytworzyło  i konkretnego typu. Tak oczyszczona woda może zostać użyta do podlewania krzewów czy też roślin. Mimo wszystko czy warto tyle zapłacić? Coraz więcej producentów szamb betonowych tak zmieniło swoje zbiorniki, że spełniają one funkcje przydomowej oczyszczalni ścieków. A są dużo tańsze.

szamba betonoweZastosowanie

Przydomowa oczyszczalnia ścieków może służyć tylko i wyłącznie jako zbiornik do gromadzenia toksycznych fekaliów. Jest ona przeznaczona w tym celu. Jej przeznaczonym zastosowaniem jest i owszem gromadzenie ścieków komunalnych z mieszkania i również oczyszczenie ich w wielkim stopniu. Wszakże szamba betonowe znajdują dużo szerszy wachlarz zastosowania. Bowiem szamba betonowe są wykorzystywane do gromadzenia zarówno ścieków jak i gnojówki, gnojowicy, deszczówki. Ponadto mogą służyć jako zbiorniki do kiszenia  . Szamba betonowe mogą służyć choćby jako studnie czy też kanały samochodowe.

Szamba betonowe kontra przydomowa oczyszczalnia ścieków

Przydomowe oczyszczalnie ścieków są niewiarygodnie drogie. Ich cena jest głównie zależna poprzez materiał z jakiego są zrobione. Praktykowane do produkcji tworzywo sztuczne jest wytrzymałe oraz eko. Nie może on wchodzić w żadne reakcje ze ściekami skoro mogło by to zabić florę bakteryjną. Szamba betonowe posiadają o wiele niższą cenę, bo beton jest dużo tańszy. Warto wspomnieć, że posiadają o wiele szersze zastosowanie. Jesteśmy pewni, że nasz tekst rozwieje wątpliwości na jaki zbiornik się zdecydować.