Szamba betonowe – dodatkowe akcesoria

Kwiecień 19, 2016  

Sektor mieszkalny, który nie ma możliwości podłączenia do publicznej kanalizacji musi posiadać bezodpływowy pojemnik. Przeznaczony on jest do gromadzenia ścieków z gospodarstwa domowego. Jednakże osoby posiadające przyłącze do gminnych wodociągów coraz częściej decydują się na zakup szamba betonowego w celu gromadzenia deszczówki bądź innych cieczy. Szamba betonowe są doskonałym rozwiązaniem jeśli chodzi o zbiorniki na ścieki komunalne.

Szamba betonowe

Obecnie zbiorniki jakimi są szamba betonowe znajdują zastosowanie zarówno do nagromadzania deszczówki, gnojówki i gnojowicy jak i jako studnie. Większość producentów szamb betonowych stosuje najlepszy żelbeton zagęszczony typu B – 25 jak i dwukrotną warstwę izolacyjną izolbet. Gwarantuje to, że szamba betonowe będą długo służyć użytkownikowi. Priorytetowym etapem w produkcji tego produktu jest wykonanie odlewu betonowego oraz zastosowanie odpowiednich preparatów, które zakleją pory oraz wykonanie odprężenia materiału. Następny etap obejmuje nałożenie podwójnej warstwy izolacji. Taki proces jest na każdym kroku kontrolowany i sprawdzany. Wszystko w celu podwyższenia jakości produktu. Cały proces zapewnia klientowi stu procentową szczelność i stałość przez lata. Po montażu u odbiorcy szambo przykrywane jest specjalnie wykonaną płytą żelbetonową. Powierzchnia zbiornika zewnętrznie też musi zostać odpowiednio zaizolowana. Przeprowadza się taki zabieg aby obniżyć ryzyko wsiąkania wody gruntowej do szamba.szamba betonowe
Do dowozu i montażu zbiornika potrzebny jest zawodowy sprzęt budowlany. Firma musi takowy posiadać w swoich oddziałach. Szamba betonowe ze względu ma swój długi okres żywotności oraz stuprocentową szczelność są bardzo ekologicznym rozwiązaniem. Warto też wiedzieć, że szamba są bardzo wytrzymałymi zbiornikami.Nie ma na nie wpływu poziom wód gruntowych. Można je montować nawet w gruncie o wysokim poziomie wód. Kolejną zaletą jest fakt, że szamba betonowe są wytrzymałe. Dzięki czemu nie pękają pod wpływem nacisku np szambiarki. Można obok nich montować podjazdy. Świetnie wykonane zbiorniki nie będą pękać, kruszyć się ani sprawiać jakichkolwiek problemów przez wiele lat. Żeby uniknąć przepełnienia szamba warto poprosić producenta o montaż czujnika wypełnienia szamba.

Czujnik wypełnienia szamba

Dzięki takiemu czujnikowi w żadnym wypadku nie zazna się zjawiska wylewających się nieczystości. Jest to bardzo nieprzyjemne i wręcz odrażające doświadczenie. Takie zaskoczenie może być bardzo niemiłe, jeśli jest dzień wolny od pracy i nie koniecznie dojedzie do nas szambowóz. Żeby uniknąć tak nieprzyjemnej sytuacji dobrze jest zamontować w swoim zbiorniku sygnalizator szamba – czujnik szamba czyli system ostrzegania przed nadmiernym poziomem zbiornika. Pasuje on do każdego rodzaju zbiornika. Dzięki takiemu sensorowi można wymigać się od przepełnienia szamba. Ciecz w zbiorniku po osiągnięciu ustawionego stadium alarmowego, powoduje zainaugurowanie sygnału akustycznego i świetlnego. Dzięki odpowiedniemu ustaleniu poziomu wody można bezproblemowo zdążyć z zamówieniem szambiarki.