Tarasy kompozytowe – nowoczesny wybór

Maj 19, 2017  

Podłoga na taras – tarasy kompozytowe

Dom otwarty na ogród to nadzwyczaj ciekawa alternatywna dla domowników i zaproszonych. Ma świetny wpływ na nasze samopoczucie, relaks, a także sprzyja spotkaniom w gronie znajomych. Z tego też względu, ważne jest połączenie funkcjonalności i estetyki, które przełoży się na łatwość korzystania. Najistotniejszym elementem jest podłoga tarasu, to ona nadaje cały charakter. Współcześnie najpopularniejsze są tarasy kompozytowe.

tarasy kompozytoweNiezbędnym elementem każdego tarasu są komfortowe meble, dzięki którym z chęcią spędzamy na nich czas. Tak zwany salon zewnętrzny to właściwe miejsce do grillowania, w którym cieszyć możemy się różnymi smakami potraw przyrządzonymi na świeżym powietrzu. Nawiązaniem do salonu może być kominek, a jego praktyczność zapewni wspólny przewód kominowy. Niejednokrotnie, taras budowany jest w pobliżu kuchni, z której bardzo szybko będziemy mogli podawać posiłki, ale i skrócony zostanie czas na dotarcie na przykład do lodówki. Jeżeli jednak, taras obok salonu jest dla nas ciekawszym rozwiązaniem, należałoby poszukać projektu budynku, który będzie posiadał dwa tarasy lub jednym, który otacza dom z kilku stron.

W tradycyjnym budownictwie nie może brakować drzwi, które będą otwierane w okresie ciepłych dni. I choć nasze babcie umieszczały w wejściu stylowe firanki, w dniu dzisiejszym znajdziemy w nich moskitiery w różnym wydaniu. Klasyczną alternatywą są choćby systemy, które umożliwiają płynne przesuwanie skrzydeł – co sprawia, że domownicy mogą wdychać świeże powietrze i cieszyć się kolorystycznym ogrodem pozostając w budynku. Ponadto takie rozwiązanie optycznie przedłuży strefę dzienną.

Z wyjątkiem umeblowania w stylu minimalistycznym, przytulną atmosferę dla każdego domownika może wytworzyć oświetlenie. Dzięki czemu możliwe będzie wieczorne spędzanie czasu na tarasie. Oświetlenie prócz funkcji praktycznej jest również dodatkowym elementem dekoracji. Jego atutem jest podkreślenie kształtu roślin, a także uwydatnienie ich urody po zmroku.