Urządzenia UTM TOP ważnych informacji

Sierpień 12, 2016  

Urządzenia UTM

Sieć internetowa teraz staje się potrzebny w zarządzaniu przedsiębiorstwa. niezawiśle od wielkości każda firma posługuje się z minimum jednego komputera podłączonego do sieci. Pecety bardzo udogadniają działanie przedsiębiorstwa. Dzięki nim zaoszczędza się czas i pieniądze, zoptymalizowana jest wymiana danych między działami wewnątrz firmy jak również pomiędzy oddziałami zamiejscowymi. W tym momencie nikt nie wyobraża sobie prowadzenia firmy bez połączenia Internetowego. Niestety jednocześnie z rozwojem Internetu kolejno rozbudowują swoje zabiegi cyber przestępcy. O ile do zaręczenia bezpieczeństwa w domu wystarczy antywirus i świadomość osoby w tym zakresie o tyle właściciel firmy powinien rozlegle zabezpieczyć swoją sieć innowacyjnymi systemami bezpieczeństwa jakimi są Urządzenia UTM.

Bezpieczeństwo sieci

urządzenia utmPrezesi firm powinni zatroszczyć się o znaczny poziom oczytania swoich pracowników w obszarze bezpiecznego poruszania się po sieci. Znanymi niebezpieczeństwami kierowanymi w firmy są ataki, których skutkiem jest szyfrowanie danych na sprzęcie komputerowym w organizacji. W tym momencie hakerami nie są pojedyncze osoby ale całe zespoły profesjonalistów, którzy posiadają niebotyczną wiedzę i zasoby finansowe. Powoduje to, że cyber ataki są bardzo poważne. Znaną drogą jaką wirusy dostaje się do sieci firmowej jest otwieranie zainfekowanych załączników do maili. Cyber przestępcy w mailach podszywają się pod zaufane jednostki takie jak Poczta Polska, dostawca energii. Dlatego należałoby uzbroić się w urządzenia UTM, które są odporne na skomplikowane ataki hakerskie. Ponadto wskazane jest opracować odpowiednią politykę bezpieczeństwa jaka będzie panować na terenie organizacji. Reguły bezpieczeństwa sieci obejmują zarówno takie szeregowe zabezpieczenia jak stosowanie długich haseł ze znakami specjalnymi oraz zmienianie ich co miesiąc jak również zaawansowane urządzenia, które zabezpieczają sieć np.: VPN router czy też Hardware firewall. Teraz opracowanie stosownej i rzetelnej polityki bezpieczeństwa jest dużo prostsze niż dekadę temu, ponieważ systemy nowej generacji UTM są bardzo pomocne w tym.

VPN router

Istotnym segmentem systemu UTM jest VPN router. Ten element systemu ma szereg znaczących opcji. To dzięki niemu można zapewnić bezpieczeństwo zasobów informatycznych bez względu od miejsca przebywania pracownika. Teraz przedsiębiorstwa rozwijają się w sprawny sposób. Pracownicy potrzebują dostępu do zasobów firmy w podróżach służbowych jak również nierzadko dostępu zdalnego z miejsca zamieszkania. VPN router zapewnia ochronę przed wykradaniem informacji jak też zapobiega nieautoryzowanemu dostępowi do zasobów informatycznych firmy. Dodatkowo moduł ten jest odpowiedzialny za wysoki poziom bezpieczeństwa oraz zapewnia stabilne połączenie. VPN router skanuje ruch pod kątem wirusów, spamu, prób włamania dzięki czemu chroni sprzęt komputerowy i sieć oraz ogólnie ochrania przed zagrożeniami pochodzącymi z telefonów

UTM

Urządzenia UTM dają pewność najskuteczniejszej ochrony zasobów informatycznych firmy i zabezpieczają przed atakami cyber przestępców. UTM Cyberoam są zdaniem profesjonalistów z zagadnień zabezpieczeń jednymi z najlepszych systemów zabezpieczeń sieci firmowych. Dzięki temu, że są obszerne to zabezpieczają sieć firmową na wszystkich warstwach modelu OSI. Urządzenia UTM zabezpieczają sieć już od poziomu wysyłki i odbioru sygnału fizycznego, poprzez ochronę przesyłania pakietów informacji szyfrując je, aż do warstwę aplikacji, odpowiadającą za odczytanie danych i ich przetworzenie. Urządzenia UTM Cyberoam zawierają w sobie moduły takie jak: Weeb filter, application filter, Firewall, VPN, WAF, IM, Qos, Antywirus, Antyspam,IPS oraz moduł odpowiedzialny za tworzenie zaawansowanych raportów. Jak widać dzięki zaawansowanemu urządzeniu i oprogramowaniu do niego otrzymujemy szereg opcji, które gruntownie zabezpieczą zarówno małą sieć firmową jak i ogromne korporacje.