Urządzenia UTM

Sierpień 10, 2016  

Urządzenia UTM

Ostatnim bardzo popularnym tematem wśród fachowców od sieci komputerowych są urządzenia UTM. Wszystkim chcielibyśmy wyjaśnić, że jest to najnowszy system zabezpieczeń zawierający wiele wysokospecjalistycznych modułów wbudowanych w jedno urządzenie. Jest to bez wątpienia innowacja na rynku zabezpieczeń. Dzięki wprowadzeniu cało szeregu oryginalnych i do teraz nie stosowanych rozwiązań jest to recepta na zapewnienie kluczowego poziomu bezpieczeństwa w oddziale.

System

urządzenia UTMUrządzenia UTM zbudowane są z szeregu modułów, które współcześnie można kupić osobno. System UTM Cyberoam składa się z takich modułów jak: firewall, VPN, IPS, Weeb Filter, WAF, IM, Qos, Application Filter, , Anti Virus, Anti Spam, raportowanie. Plusem tego metody jest fakt, że urządzenie UTM Cyberoam łączy w jedną całość wszystkie moduły. Zapewnia przy tym globalne bezpieczeństwo sieci i usprawnia prace administratorów sieci.

Dział IT

Urządzenia UTM pozwalają profesjonalistom z branży IT na szereg szczególnych czynności, czego nie umożliwia nadzorowanie szeregu odrębnych sprzętów. UTM Cyberoam integrują wiele rozbudowanych funkcji zabezpieczających w obrębie jednego systemu. Wynikiem zastosowania tej technologii jest fakt, że administrator może szybko dostosowywać konfigurację wszystkich modułów. Pozytywną cechą tego rozwiązania jest w dodatku fakt, że odpowiedź na cyber atak następuje natychmiastowo. Osiągnięte jest to przez bardzo szeroko rozbudowany system raportowania i logów. Urządzenia UTM Cyberoam minimalizują koszty infrastruktury sieciowej, zachowując przy tym potężny poziom bezpieczeństwa jaki jest chwilowo dostępny na rynku.

Niebezpieczeństwa

Zastanawiają się Państwo pewnie czy warto zabezpieczyć swoją firmę takim urządzeniem. Dla ekspertów odpowiedź jest jednoznaczna. Koszt zakupu i wdrożenia urządzenia UTM Cyberoam w firmie zaczyna się od około 3 000 zł wzwyż. Urządzenia UTM Cyberoam można wdrożyć zarówno do małych przedsiębiorstw, gdzie jest kilka komputerów jak i do ogromnych sieci firmowych, które składają się z wielu oddziałów rozlokowanych w różnych częściach Polski. W każdym z przypadków UTM Cyberoam zapewni mocne bezpieczeństwo sieci oraz haseł. To rozwiązanie systemowo chroni przed najbardziej skomplikowanymi niebezpieczeństwami z jakimi walczą specjaliści od bezpieczeństwa sieci. Zoptymalizowany system nowej generacji jakim jest UTM błyskawicznie reaguje na ataki i zagrożenia jakie są wymierzane w przedsiębiorstwa.

Zapisz